بخور سرد

اگر شما میخواهید رطوبت محیط خود را افزایش دهید باید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید .دمای بخور سرد معمولا پایین تر از دمای محیط است به همین دلیل است به آن سرد گفته میشود . در بخور سرد آب بخار نمیشود بلکه طی فرایندی به توده ای مه مانند و غبار کونه تبدیل میشودکه باعث افزایش رطوبت هوا میشود .دستگاه های بخور سرد اغلب دارای دو تکنولوژی مختلف مانند تبخیری و اولتراسونیک میباشد .
دستگاهای بخوری که مجهز به به تکنولوژی تبخیری است از یک فیتیله داخلی برای جذب آب استفاده کرده و هوا را به میان فیتیله می دمد .این کار باعث میشود که بخار اب خنکی تولید شده و در محیط پخش شود .دستگاه بخور سردی که به تکنولوژی اولتراسونیک مجهز است از لرزش اولتراسونیک برای تولید بخار آب ریز استفاده میکند و آن را در محیط منتشر میکند .
اگر برای محیطی که میخواهید از بخور سرد استفاده کنید بسیار بزرگ است بخور سرد بسیار گزینه مناسبی میباشد و دستگاه بخور سرد به دلیل اینکه آب را حرارت نمیدهد مصرف برق کمتری دارد. بخور های سرد نسل جدیدی از بخورها هستند که باعث میشود بخار بیشتری وارد مجاری تنفسی شوند . بهتر است که مخزن بخور سرد با آب مقطر پر شود هوای سرد و خشک احتمال بروز بسیاری از بیماری ها را افزایش میدهد حتی در مناطقی که مرطوب هستند استفاده از دستکاه ی گرمایشی سبب خشکی هوا میشود پس دستگاه بخور سر بهترین گزینه میباشد .
وجود گرد و غبار در هوا سبب بروز آلرژی میشود در نتیجه پراکندگی مناسب رطوبت میتواند باعث کاهش این عامل شود . رطوبتی که حاصل از بخور سرد تولید میشود بسیار مناسب برای رطوبت هوای منزل یا محیط کار است . این رطوبت در مقایسه با بخور گرم بسیار معتدل تر بوده و علاوه بر کاهش علائم الرژی میتواند برای افرادی که به بیماری تنگی نفس نیز مبتلا هستند بسیار مفید و موثر است . اگر شما دچار سرماخوردگی شده اید و مجاری تنفسی از چمله بینی و گلو دچار مشکل شده اید بخور سرد گزینه بسیار مناسبی در تسریع روند بهبودی مشکل شما میباشد. ویروس ها و باکتری ها در فضای مرطوب نمیتوانند به راحتی جابه جا شوند و انتقال پیدا نمیکنند به همین دلیل دستگاه بخور سرد بهترین گزینه برای جلوگیری از سرماخوردگی میشود .


تعداد بازدیدکننده: 274
1401-10-03 07:37:18
نظر خود را برای این مطلب ثبت کنید